Şile Karaburun.

0
247

Son zamanlarda İstanbul’a yakın veya İstanbul içinde olan kamp alanlarını araştırıyorum. Tek başına seyahat eden ve tek başına kamp yapan birisi olarak çadır açacağım mekanların insandan uzak ve sakin bir yer olması tercihim. Bu arada son yaptığım kamplarda  iki ya da üç kişi olarak devam ediyoruz.

Arkadaşlarımın daha önce gittikleri orman içi denize sıfır kamp alanından bahsetmeleri ile yolu koyulduk.

NASIL GİDİLİR

Şile üzerindeki petrol istasyonunda buluşup rota planından sonra sofular köyü yoluna kadar devam edip Sofular, Alacalı, Doğancılı, Sahilköyü ve Kurnalı mahallesine vardık. Burada Karaburun piknik  alanından içeri girerek kamp noktasına vardık.

NELER VAR

Kamp yaptığımız alan piknik alanına ait olduğundan girişler ücretli,biz üç motor olarak toplam 50 tl ödedik. Piknik alanına girdikten sonra ormanın alt tarafına bakan evin tam karşısına denk gelen alanda zincirle kimse girmesin diye kapatılmış. İşletmede çalışanlardan zinciri kaldırmalarını isteyebilirsiniz. Yol aşağıya doğru patika ve biraz tehlikeli. Motosikletle gelecekler için artçılı iseniz tek başınıza inmenizi öneririm, yol içerisinde yarıklar olduğundan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kamp noktası halı saha büyüklüğünde düz bir alanda bulunuyor, etrafı sık ormanla kaplı, alt tarafı denize sıfır yüksek bir hakim nokta. Denize inmek isterseniz biraz macera yaşamanız gerekebilir, ayrıca deniz kenarı kum değil tamamen kayalarla kaplı ve yengeç kaynıyor.

NELER VAR

*Kamp alanı girişindeki piknik alanında tuvalet VAR

*Cılız da olsa alan bir su VAR

*Yakacak odun VAR

*Piknik masası VAR

*Kamp alanına yakın mesafede marketler VAR

*Telefon şebekesi VAR

*Deniz VAR

NELER YOK

*Mescit göremedim YOK

*Pansiyon veya otel YOK

NE YAPILIR

*Yürüyüş yapabilirsiniz

*Deniz fenerine gidip bol bol resim çektirebilirsiniz.

*Denize girebilirsiniz ama dalgalı olduğundan dikkat etmelisiniz.

Not: Kamp yaptığınız alanları lütfen temiz bırakın,mümkünse ateş yakma konusunda daha önce yakılmış alanları tercih edin ve elinizden gelip üşenmezseniz etraftaki çöpleri toplayın unutmayın doğa bizim olduğu kadar çocuklarımızın da, onlarda görmeli onlarda kamp yapmalı.

Takipte kalın!

facebook.com/Seyr-i-Gezgin

instagram.com/seyri_gezgin

youtube.com/seyr-i Gezgin

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here